Kontakt

Ledning

Lars Jörgensen

Lars Jörgensen

IT chef

Ph.D. Biokemi

lars.jorgensen@alsglobal.com

Michael Wamberg

Michael Wamberg

Försäljningschef

Cand.scient Kemi-ekonomi, Ph.D. Kemi

+45 6310 4062 / +45 2981 0270 michael.wamberg@alsglobal.com

Monica S. Rasmussen

Monica S. Rasmussen

Laboratoriechef

monica.rasmussen@alsglobal.com

Sören Nörby Pedersen

Sören Nörby Pedersen

EHS & Facility manager

Cand.scient. Biokemi, Ph.D. Biokemi & ekotoxikologi

soren.pedersen@alsglobal.com

Karin Nielsen

Karin Nielsen

Administrationschef

ED

karin.nielsen@alsglobal.com

Sälj & Marknad

Michael Wamberg

Michael Wamberg

Försäljningschef

Cand.scient Kemi-ekonomi, Ph.D. Kemi

+45 6310 4062 / +45 2981 0270 michael.wamberg@alsglobal.com

Mikrobiologiska avdelning

Stine Tryggedsson

Stine Tryggedsson

Kvalitetsstyrning och mikrobiologiska analyser

Cand.scient. Biomedicin

stine.tryggedsson@alsglobal.com

Mathilde Jörgensen

Mathilde Jörgensen

Mikrobiologiska analyser

Cand.scient. Biomedicin

mjo@dblab.dk

Kemiska avdelning

Jeanette R. S. Frederiksen

Jeanette R. S. Frederiksen

Kemiska analyser

Cand.polyt. Kemi

jeanette.frederiksen@alsglobal.com

Anne Dorthe Madsen Brandt

Anne Dorthe Madsen Brandt

Kemiska analyser

Cand.scient. Kemi/Biologi

AD.Brandt@alsglobal.com

Laura Hyrup Møller

Laura Hyrup Møller

Kemiska analyser

Cand.pharm, Ph.D.

laura.moller@alsglobal.com

Karina A. Barington

Karina A. Barington

Kvalitetsstyrning & kemiska analyser

Cand.Polyt. Kemi

karina.barington@alsglobal.com

Cecilie Christensen

Cecilie Christensen

Kemiska analyser

Cand.scient. Kemi

cecilie.christensen@alsglobal.com

Anders Møller Kirketerp

Anders Møller Kirketerp

Kemiska analyser

Cand.scient. Medicinalkemi

anders.kirketerp@alsglobal.com

Nicolai Mathias Trädholm

Nicolai Mathias Trädholm

Kemiska analyser, IT

Cand.scient. Medicinalkemi

nicolai.tradholm@alsglobal.com

Mads Dominicussen Clausen

Mads Dominicussen Clausen

Kemiska analyser

Cand.scient. Kemi

mads.clausen@alsglobal.com

Administration

Mette Weje

Mette Weje

Provregistrering

Cand.med.vet.

mette.weje@alsglobal.com

Karina I. Grönbech

Karina I. Grönbech

Inköp

Laborant AK

karina.gronbech@alsglobal.com

Anita Bjerrum

Anita Bjerrum

Inköp, Provregistrering

Laborant

anita.bjerrum@alsglobal.com